Hírek

2012. Május 10. 14:19, csütörtök | Sport
Forrás: STOP

EL: visszakerült Madridba a kupa

A vártnál simábban nyerte az Európa Liga 2011-12-es szezonjának döntőjét az Atlético Madrid.

2010 után ismét a spanyol főváros második számú csapata teheti vitrinjébe az Európa Liga győztesének járó UEFA-kupát. Ráadásul szinte fél óra alatt eldöntötték a mérkőzést - illetve Falcao döntötte el. A csatár a 7. és a 34. percben is a Bilbao hálójába talált, amiért méltán nevezhetjük a mérkőzés hősének. A második játékrészben mindent megpróbált a baszk alakulat, de hiába, pedig a vége felé azért már akadtak valóban veszélyes helyzeteik is. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt azonban Diego is betalált, végleg eldöntve ezzel a kupagyőztes kilétét.

Ekkora különbségre valószínűleg az "Atletí" legvérmesebb szurkolói sem számítottak, de kétség sem férhet hozzá, hogy teljesen megérdemelten hódították el a trófeát. Második sikerük Madrid negyedik EL-győzelmét jelentette, míg a spanyol csapatok ezzel már tizennegyedik alkalommal (Barcelona 4, Valencia 3, Real Madrid, Sevilla, Atlético Madrid 2-2, Real Zaragoza) szerezték meg a kupát - természetesen ez a szám az Európa Liga jogelődjeivel, a Vásárvárosok Kupájával és az UEFA Kupával együtt értendő.

Európa Liga, döntő:
Atlético Madrid - Athletic Bilbao 3-0 (2-0)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Október 16. 07:52, szerda | Sport

U21-es Eb-selejtező - Magyar győzelem Belgiumban

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott Belgiumban aratott 1-0-s győzelemmel zárta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot.

2024. Október 16. 07:42, szerda | Sport

Gera Zoltán lehet a lila-fehérek edzője

Az M4 Sport több forrásból is megerősített információi szerint Gera Zoltán lehet Szabó István vezetőedző utódja a Kecskemét labdarúgócsapatánál.

2024. Október 15. 07:46, kedd | Sport

Nemzetek Ligája - Kikaptak a hollandok Münchenben

A német labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Hollandiát hétfőn a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában.

2024. Október 15. 07:40, kedd | Sport

Bosnyák-magyar - Szoboszlai duplájával győzött a válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott hétfőn 2-0-ra győzött a bosnyákok vendégeként a Nemzetek Ligája A divíziójának negyedik fordulós mérkőzésén Zenicában.