Városlista
2024. október 17, csütörtök - Hedvig

Hírek

2012. December 14. 05:00, péntek | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Féregalapú terápiával kezelhető az autoimmun betegség?

Féregalapú terápiával kezelhető az autoimmun betegség?

A tudósok több mint húsz éve vizsgálják a higiénia-hipotézist, vagyis azt, hogy a modern orvostudomány kezdete előtt a ma veszélyesnek tartott organizmusok védték immunrendszerünket. Az 1980-as évek végén felfedezték, hogy a kora gyermekkorban elszenvedett fertőzések hiányában az immunrendszer megfelelő érése nem következhet be, így az a későbbiekben kóros reakciót fejleszthet ki a baktériumokkal és vírusokkal szemben. Ezért a tudósok felvetették, hogy férgekkel lehetne kezelni az autoimmun betegségeket - írja a Fox News.

Ezzel függhet össze, hogy a 19. században az úgynevezett autoimmun betegségek még nem léteztek. Mivel az emberek nem mosakodtak olyan gyakran, ezért a szennyeződésre aktív immunválasz indult be. Ma is a harmadik világban élőknél jóval kevesebb az autoimmun betegségek előfordulása.

A tudósok ezért azon dolgoznak, hogy bélféreg-terápiával, parazita férgekkel modulálják az immunrendszert. Ezek tulajdonképpen olyan mikroszkopikus férgek, amelyek szabad szemmel nem láthatóak - magyarázta Dr. Karin Hehenberger, a Coronado Biosciences főorvosa.

A kutató szerint ostorférgek petéivel kezelhető lehet az 1-es típusú diabétesz, csakúgy mint a Chron-betegség, mégpedig úgy, hogy 'újraindítja' az immunrendszert.

'Ezzel visszaállítható az egyensúly, s ahelyett, hogy az immunrendszer saját magát rombolná, támadásba lendül a betegség ellen' - mondta Dr. Karin Hehenberger.

Dr. Joel Weinstock az 1990-es években először egereken végzett kísérlete során használt élősködő férgeket az asztma és az 1-es típusú diabétesz kezelésére. Ezután hamarosan a Trichuris Suis féreg petéivel kezdte el kezelni a Chron-betegeket sikeresen. A TSO azonban csak két hétig képes életben maradni az emberi szervezetben, ezért ilyen gyakran kell a kezelést ismételni.

TSO-val kezelhető lehet a cukorbetegség, a Chron-betegség, az autizmus és egyéb autoimmun betegségek is.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Október 16. 09:45, szerda | Életmód

A halloweeni tök nem való a természetbe!

A közösségi médiában több helyen felbukkant javaslat, hogy a kifaragott Halloween tököket, illetve töklámpásokat az ünnep után vigyük ki a vadállatoknak táplálékul.

2024. Október 16. 07:50, szerda | Életmód

A baglyok szaporodását költőládák kihelyezésével segítheti a lakosság

Műfészkek, költőládák kihelyezésével segítheti a lakosság és az önkormányzatok a településlakó, rágcsálópusztító baglyok költését

2024. Október 16. 07:48, szerda | Életmód

Radnóti Miklós halálának 80. évfordulóján Győrben rendezik a Radnóti Biennálét

A holokauszt és Radnóti Miklós halálának 80. évfordulóján a Győri Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Versmondók Egyesülete a Radnóti Biennálét november 7. és 10. között – tudatta a Magyar Versmondók Egyesülete.

2024. Október 15. 07:45, kedd | Életmód

A Jupiter Európa nevű holdjának kutatására indult a NASA Europa Clipper űrszondája

A Jupiter Európa nevű holdjának kutatására indult a világűrbe hétfőn az amerikai űrhajózási hivatal (NASA) Europa Clipper űrszondája és ezzel megkezdte 3 milliárd kilométeres, 10 évig tartó küldetését.