Városlista
2024. október 17, csütörtök - Hedvig

Hírek

2017. Szeptember 24. 18:41, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Wladár Sándor a Magyar Úszó Szövetség új elnöke

Wladár Sándor a Magyar Úszó Szövetség új elnöke

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) vasárnapi rendkívüli közgyűlésén Wladár Sándort választották a szervezet elnökének.

Az 1980-as, moszkvai olimpián 200 méter háton aranyérmes sportvezető - visszalépések nyomán - egyedüli jelölt volt a posztra, a küldöttek pedig 143 igen, 5 nem és 1 tartózkodás mellett szavaztak bizalmat neki.

A közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján az új elnök "hatalmas és megtisztelő" feladatnak nevezte a megbízatást. Hangsúlyozta, hogy nem a múltról kell beszélni, a széthúzásról, hanem tabula rasát kell csinálni.

"Mindenki tiszta lappal indul, sok munka, összefogás, és leginkább alázat kell" - mondta, majd azt is célnak nevezte, hogy elérjék: a sajtóban megjelenő hírek ezentúl ne a sportágat mérgező ellentétekről, hanem az úszók sikereiről, eredményeiről szóljanak.

Bejelentette továbbá, hogy elnöki tanácsadónak kérte fel a négyszeres olimpiai bajnok Darnyi Tamást, aki ezt elfogadta.

A MÚSZ elnöki széke azután vált üressé, hogy a szeptember elsején tartott rendkívüli közgyűlésen a tagok visszahívták Bienerth Gusztávot.

Az 54 éves Wladáron kívül - aki 2001 óta a Jövő SC igazgatója - eredetileg további négyen pályáztak a MÚSZ-elnöki posztra. Czene Attila olimpiai bajnok úszó azonban írásban korábban közölte, hogy visszalép, két klubelnök, Hornyák Viktor és Tóth István a fórumon jelezte, hogy visszavonja jelentkezését, a sportágon kívülről érkező Horváth Gergely Domonkost pedig nem vette fel a listára a közgyűlés.

A tanácskozás első órája ügyrendi kérdések taglalásával telt, majd felforrósodott a hangulat, miután Hornyák szóváltásba keveredett a levezető elnöki tisztet ellátó Sándor Elek jogásszal. Az akkor még elnökjelölt Hornyák szabálytalanságokra hivatkozva a közgyűlés felfüggesztését indítványozta, meglehetősen emelt hangon, sőt, teátrális mozdulattal egy bilincset dobott a levezető elnök elé az asztalra. A felhorgadó indulatokat az olimpiai ezüstérmes úszóból lett sportállamtitkár, Szabó Tünde csillapította le, aki beszédével békésebb mederbe terelte a közgyűlést. Az államtitkár figyelmeztetett rá, hogy az utóbbi időszak történései, a meg nem értés, a negatív visszhangok, a viták beárnyékolták a sportág világraszóló eredményeit, így a nyári magyarországi vizes vb sikerét. Szabó Tünde úgy fogalmazott: "Fontos ez a nap, a magyar úszósport jövőjéről van szó, és a küldöttek elérhetik, hogy ismét a szakmai munka kerüljön középpontba."

A szavazáskor az elnök mellett más tisztségviselőket is megválasztottak: a MÚSZ főtitkára a korábbi magyar bajnok Batházi István, a szakmai alelnök Turi György mesteredző, általános alelnök pedig Becsky András lett.

Az elnökségbe bekerült még: Bodrogi Viktor, Gyepes Ádám, Gyurta Dániel, Kovács Ottó, Markovits László, Molnár Mihály, Pass Ferenc, Rákosfalvy Zoltán, Rózsa Norbert, Szentpáli Gábor, Török Enikő és Verrasztó Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Október 16. 07:45, szerda | Belföld

Bajban az ipar, majdnem 10 százalékos a visszaesés

2024 augusztusában az ipari termelés volumene 9,5, munkanaphatástól megtisztítva 4,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.

2024. Október 16. 07:39, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a gazdasági semlegesség a gyakorlatban is megvalósul Magyarországon

A gazdasági semlegesség gyakorlati megvalósulását jelenti, hogy Magyarországon a német és a kínai vállalatok nyugodtan együttműködhetnek - mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden a BYD beszállítói fórumán Budapesten.

2024. Október 15. 07:44, kedd | Belföld

Nagy Márton: tizenhat pontos deregulációs csomag a turizmus fejlesztésére

A turizmus fejlesztését célzó 16 (14+2) pontos deregulációs csomagot terjesztett elő a nemzetgazdasági tárca a Magyar Turisztikai Ügynökséggel közösen - mondta a nemzetgazdasági miniszter hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

2024. Október 15. 07:43, kedd | Belföld

Kocsis Máté: nemzeti konzultációt kezdeményez a Fidesz gazdasági kérdésekben

Nemzeti konzultációt javasol a kormánynak a Fidesz, melynek témái között a gazdasági semlegesség, a kis és középvállalkozások támogatása, a béremelés, a munkáshitel, a lakhatás és a családtámogatások szerepelnének